Podstawowa opieka zdrowotna

Diagnostyka obrazowa

Badania laboratoryjne

Szpital jednego dnia

Zakład opiekuńczo leczniczy

Edit Content

BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIW WIRUSOWI HPV DLA DZIEWCZĄT

Z TERENU PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO Z ROCZNIKA 2010 W INSTYTUCIE ZDROWIA MEDICALL

✋ Zapisy ruszają w poniedziałek 8 maja od 7.30 w 🏥 rejestracji naszej placówki, pod numerem telefonu 📲 662-107-803 oraz e-mailem 📧 poz@medicall.com.pl

🟡 O szczepionce przeciwko HPV.

Szczepionka dziewięciowalentna chroni aż przed 9 typami wirusa HPV: 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52 i 58 (siedem z nich odpowiada za prawie 90 proc. wszystkich zachorowań na raka szyjki macicy). Pozwala zapobiegać wywoływanym przez określone rodzaje HPV brodawkom narządów płciowych (tzw. kłykcinom kończystym), nowotworom i zmianom przedrakowym sromu, pochwy, szyjki macicy oraz odbytnicy.

🟡 Czym jest HPV?

Rak szyjki macicy to jeden z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u kobiet. Istotnym czynnikiem jego rozwoju jest zakażenie wirusem HPV (brodawczaka ludzkiego, Human Papillomavirus). Istnieje ponad 100 typów HPV – część z nich może być przyczyną powstawania łagodnych zmian, np. brodawek skórnych, inne prowadzą do rozwoju nowotworów złośliwych. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) rak szyjki macicy jest drugą po raku piersi przyczyną zgonów na nowotwory złośliwe wśród kobiet.

Podstawowym aspektem są oczywiście mijające lata. Na utratę jędrności i elastyczności piersi z biegiem czasu narażone są wszystkie panie. Duży wpływ na zmianę w ich wyglądzie mają oczywiście przebyte ciąże oraz karmienie piersią. Polaktacyjny zanik piersi to zjawisko, które dotyka większość kobiet po zakończeniu procesu karmienia piersią. Często są to zmiany, którym nie da się zapobiec, jednak warto mieć świadomość, że mamy możliwość, aby przywrócić ich atrakcyjny wygląd właśnie za sprawą operacji piersi.

📷 Na zdjęciu pacjentka naszego specjalisty.

📣 Zapraszamy do kontaktu aby uzyskać więcej informacji i umówić się na konsultację z naszym specjalistą Lek. Grzegorzem Sztolcmanem, które odbędą się 16 listopada 2022 roku.

📲 Wszystkie informacje i zapisy pod numerem telefonu 662004320.

Podziel się:

Dostępność
Scroll to Top